Třetí půlrok - Norsk lundehund

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Třetí půlrok

DENÍK

Třetí půlrok

12. dubna tohoto roku jsem oslavil svoje první narozeniny. Kde jinde, než na svém milovaném Valašsku. Panička říkala, že snad od tohoto dne budu už jen krásnět a moudřet a že taky snad i brzy skončí moje puberta. Těmto slovům moc nerozumím, internet mě panička ještě nenaučila spouštět a tak si významy nemůžu ani „vygůglovat“.  Dostal jsem narozeninový dort, krásný nový obojek a hračky, největší radost mi ale udělaly dlouhé procházky po kopcích a lesích v  Beskydech (více viz fotogalerie duben v  Beskydech).

          

4. a 5. května se konala v  Praze XXIV. Mezinárodní výstava psů. Po strastiplné premiéře v Českých Budějovicích to byla moje druhá výstava a panička byla zvědavá, jestli to, co jsem se už naučil ve škole vystavování, budu umět použít, a jak říkala „prodat“. Docela jsem se snažil a dostal jsem se i do závěrečných soutěží, kde jsem obsadil 3. místo v  juniorech v  V. sk. FCI. Panička, moje handlerka Jitka i chovatelka Renata měly velkou radost. Že by fakt platilo „bez práce nejsou koláče?“

         

V  květnu jsme hodně času trávili v  Černošicích a prozkoumávali okolí a hlavně brdské lesy. Jsou jiné, než v  okolí Zlaté a taky jiné, než na Točné, kde se proháním s  mámou, strejdama a hlavně s Mínuškou, kterou jsem si moc a moc oblíbil.


         

Během výstavy 31. května v  Senci a následně 1. června v  Nitře začali paničce telefonovat různí lidé, že se má hned vrátit domů, protože se nebezpečně zvedá hladina Berounky a pořád prší. V  Senci i v  Nitře přitom bylo krásné teploučko a svítilo sluníčko. Panička tedy všeho nechala a vyrazili jsme s  mojí handlerkou rychle nazpět. Když jsme 1. června odpoledne přijeli, byla voda ještě v  korytě řeky. Holky ale vynosily ze sklepa a přízemí všechno, co se dalo, do vyššího patra. Druhý den ráno už voda obtékala náš domeček a skvělý soused a zejména hasiči a pracovníci z  technických služeb už po loďce navozily pytle s  pískem, kterými holky obložily vstupní dveře a dveře na verandu. Brodily se přitom po kolena ve vodě a než skončily, voda jim sahala téměř po pás. Koukal jsem na ně z  povzdálí z  auta a litoval, že nemůžu pomoci. Následující den vystoupala hladina do výše metr a půl kolem domu a od té doby mě panička do Černošic nevozí - v  trávě, kolem tújí, jabloní a růží jsou doteď nánosy bahna,  všechno, co zůstalo ve sklepě a v  přízemí, skončilo v  kontejneru. Dům se vysouší a sanuje.

          

22. června se konala v  Mladé Boleslavi klubová výstava KCHMPP. Bylo strašné horko, ale s  mojí handlerkou jsme to docela slušně zvládli a já se u rozhodčích líbil. Následující den byla výstava speciální, kam se paničce vůbec, ale vůbec nechtělo. Nakonec se nechala přemluvit, protože se zároveň konala bonitace a panička chtěla, abych byl uchovněn. Paní poradkyně chovu si mě prohlédla od hlavy až k  patě, předvedl jsem jí, jak chodím v  kruhu, jak stojím, jaké mám zuby, načež potvrdila do průkazu původu moje uchovnění. No a když už jsme tam byli, tak se panička povolila, že půjdu i do kruhu. Koneckonců, byl jsem na výstavu řádně přihlášený. Chtěl jsem paničku, trenéry a všechny kámoše a kámošky ze školy potěšit a snažil jsem se důstojně stát, běhat a tvářit se jak Robert Redford pózující před fotografy. Asi se to rozhodčím zamlouvalo, protože jsem celou výstavu vyhrál !!!
Tu obrovskou radost a nadšení, že norský lundehund vyhrál celou výstavu, sdílelo docela dost lidí a paničce a handlerům se gratulace jen hrnuly.

V  červenci začaly paničce prázdniny a tak má na mě více času. Vlastně kromě dnů, kdy je v  Černošicích a dává po povodni do pořádku domeček a přilehlou zahradu, jsme pořád spolu a náramně si to užíváme. 20. července se na Točné v  Praze setkali na pozvání chovatelky R. Kosinové lundehnudi z  celé ČR. Sjelo se nás 10 nádherných holek a kluků a celé odpoledne jsme se spolu honili, klábosili, krapet odpočívali a dokazovali svým páničkům, že je radost na nás nejen koukat, ale především s  námi žít (více viz fotogalerie setkání lundehundů 2013). Byl to od Renaty skvělý nápad. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky